Budowa i zasada działania nagrzewnic spalinowych

Nagrzewnice spalinowe wykorzystywane są do ogrzewania pomieszczeń o bardzo zróżnicowanych powierzchniach, a także wszystkich tych, w których nie ma możliwości zamontowania instalacji grzewczej, bądź po prostu uległa ona w pewnym momencie awarii. Nagrzewnice często w działaniu wspomagają wszelkiego typu sprzęt budowlany.

Zasada działania nagrzewnicy spalinowej

Zarówno w przypadku nagrzewnic spalinowych, jak i innych pozostałych, zasada działania tego typu urządzenia opiera się na wymianie ciepła między zimnym powietrzem, a gorącymi spalinami (bądź grzałkami elektrycznymi w zależności od typu urządzenia z jakim mamy do czynienia). Powietrze jest zasysane do nagrzewnicy przez specjalne kanały, które to samo drogo powraca do otoczenia gdy zostanie już nagrzane. Należy pamiętać o tym, że nagrzewnice spalinowe powinny być stosowane jedynie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Nagrzewnice spalinowe najczęściej zasilane są olejem napędowym. W przypadku problemów najlepiej zgłosić się do serwis nagrzewnic spalinowych jak Ponako, który ekspercko zajmie się naprawą zakupionego sprzętu.

O czym należy pamiętać używając nagrzewnic spalinowych?

W przypadku spalinowych nagrzewnic należy pamiętać o tym, że w tym przypadku zakazane jest używanie benzyny (zdecydowanie lepiej sprawdzi się to olej napędowy), która jest substancją lotną, a co za tym idzie bardzo często może przyczyniać się do powstawania pożarów. Dla bezpieczeństwa warto również pilnować tego, aby w pobliżu nagrzewnicy nie znalazły się jakiekolwiek substancje czy narzędzia łatwopalne.