Dlaczego stosuje się specjalne buty do nart?


Narty są sportem niesamowicie dynamicznym – zarówno w wariancie biegowym, jak i zjazdowym. Nie można się dziwić, ze dyscyplina ta zyskała tak ogromną popularność, sprawia przecież ogromną frajdę zarówno dla uczestników, jak i widzów. Niektórzy nawet decydują się na wyczynowe wariantu jazdy, specjalnie utrudniając sobie trasę w celu dostarczenia bardziej emocjonujących wrażeń. Niezależnie jednak od tego, jaki model narciarstwa odpowiada nam najbardziej, rozsądnie jest zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort – w jaki sposób?

A może by tak zwykłe buty zimowe?

Standardowe obuwie zimowe kompletnie nie jest dostosowane do jazdy na nartach. Tego typu buty nie tylko są zbyt ciężkie, ale nie zapewniają także odpowiedniej amortyzacji dla stopy. Kwestia ta może wydawać się dość trywialna, lecz po wielogodzinnej sesji narciarskiej efekty licznych wstrząsów są bardzo odczuwalne, przekładając się na dotkliwe bóle ścięgien, często prowadzące do poważniejszych kontuzji. Jedynym rozwiązaniem są tutaj wyspecjalizowane buty narciarskie dalbello, których unikalna konstrukcja i dobre gatunkowo materiały są warte swojej ceny.

Buty do nart – co je cechuje?

Największą zaletą, którą posiadają profesjonalne buty narciarskie dalbello, jest fakt, że są one projektowane od podstaw z myślą o stokach. Przekłada się to na ich staranne wykończenie, które nie tylko chroni nasze nogi przed zimnem, ale prawidłowo je zabezpiecza i stabilizuje. Ryzyko kontuzji jest znacznie zmniejszone, jeśli na nogach mamy profesjonalne obuwie. Ponadto, zapewniają one pełen komfort, doskonale amortyzując stopę nawet podczas wyboistej jazdy.