Jakie pierścionki zaręczynowe są modne w tym roku?

Zaręczyny są przełomowym momentem w życiu wielu kobiet. Każda z nich myśli o idealnej, romantycznej sytuacji oraz dodatku, który przez następne lata będzie zdobił jej palec. Złote pierścionki nigdy nie wychodzą z mody, jednak nowoczesne trendy definiują ich wygląd i dodatki. Decydując się na jakże ważny krok, warto zwrócić uwagę co aktualnie może spodobać się wybrance serca. Orientacja w modowym katalogu biżuterii z pewnością ułatwi dokonanie właściwego wyboru oraz wywołanie zachwytu na twarzy ukochanej.

Powrót do tradycji czy biżuteryjne faux-pas?

Niezależnie od momentu, istnieją pewne tradycje, które co pewien czas powracają do „łask” stylistów. Jedną z nich jest z pewnością moda na klasyczne pierścionki z żółtego złota z dużym kamieniem pośrodku. Wybór takiego rozwiązania wydaje się najbezpieczniejszy, zwłaszcza dla osób ceniących sobie skromność i stylową elegancję. Złoty pierścionek nie musi oznaczać białego, naturalnego brylantu – może być ciekawą awangardą dzięki obecności wyrazistego, ciemnego kamienia. Jego kształt również pozostaje pewnego rodzaju dowolnością. Ważne, aby całość spójnie się komponowała, a pierścionek wyrażał to, co najważniejsze, miłość. Dlatego też osobom niepewnym gustu przyszłej małżonki poleca się wybór tradycyjnych i właściwie nigdy niewychodzących z mody dodatków. Złote pierścionki z brylantem, cyrkonią czy ametystem (w zależności od gustu i możliwości finansowych) zachwycą niejedną kobietę.

Czy złote pierścionki z kolorowymi kamieniami sprawdzą się na zaręczyny?

Tak jak i w modzie odzieżowej, również w kwestii biżuterii współczesne trendy stawiają na bogate, niemalże barokowe wzornictwo. Dlatego prawdziwym hitem tego sezonu okazują się złote pierścionki wysadzane kolorowymi kamieniami. Ich wielkość, ilość czy kształt jest kwestią indywidualną, na rynku bowiem dostępne są najróżniejsze modele, umożliwiające odnalezienie właściwej opcji. Finezyjna róża, awangardowa tęcza czy klasyczna szarość – niezależnie od wyboru złoto fantastycznie prezentuje się na każdym odcieniu karnacji, a co najważniejsze, w razie potrzeby można je łatwo poszerzyć, nie tracąc przy tym wybranego wzoru.