Kto może starać się o pożyczkę dla zadłużonych?


Coraz większa grupa Polaków zadłuża się, z uwagi na bieżące wydatki. Nie starcza im wynagrodzenia, które otrzymują i decydują się na zaciąganie kolejnych zobowiązań. Osoby, które są zadłużone w kilku miejscach mają problem z otrzymaniem pożyczki. Na szczęście, wielu pożyczkodawców oferuje specjalne pożyczki dla zadłużonych. Mogą z nich skorzystać nawet osoby po prawomocnych wyrokach z nakazem zapłaty i z aktywnymi zajęciami komorniczymi. Wystarczy tylko posiadać odpowiednie zabezpieczenie i wskazać je we wniosku.

Jak udzielane są pożyczki dla zadłużonych?

Dzisiaj taką pożyczkę można otrzymać nawet przez Internet. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie internetowej pożyczkodawcy np. https://eportfel24.pl/oferta/pozyczki-dla-zadluzonych/. Należy w nim wskazać wysokość swoich łącznych zobowiązań i określić, czy występują zajęcia komornicze. System dokonuje następnie analizy. Niewielkie kwoty pożyczane są niekiedy nawet bez zabezpieczenia. Przy wyższych pożyczkach konieczne jest już posiadanie nieruchomości, wartościowej ruchomości lub osoby, która zgodzi się podpisać umowę.

Czy takie pożyczki są bezpieczne?

Warto dobrze się zastanowić przed zaciągnięciem kolejnego zobowiązania, jeżeli ktoś ma realny problem ze spłatą tych poprzednich. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład pożyczka konsolidacyjna, która umożliwia spłatę innych wierzytelności, dzięki czemu do zapłaty co miesiąc pozostaje jedna niewielka rata, a nie kilka rat w różnych wysokościach. Oczywiście, trzeba szukać pożyczki bezpiecznej, która będzie jednocześnie nisko oprocentowana.