Pielęgnacja okolic intymnych

Pielęgnacja okolic intymnych

20 listopada 2017 Wyłącz przez Karol

Odmiennego sposobu pielęgnacji wymagają okolice intymne u mężczyzn, jak i kobiet. To właśnie panie w szczególności muszą zadbać o swoje narządy rodne. Jak jednak robić to w sposób prawidłowy? Pielęgnacja okolic intymnych nie zaczyna się, jak i nie kończy, na stosowaniu przeróżnych kosmetyków, które tak namiętnie reklamowane są w telewizji. Podstawa to podmywanie się, ale nie więcej niż do dwóch razy w ciągu dnia. Do mycia należy używać specjalnie przeznaczonych kosmetyków, najlepiej bez sztucznych kompozycji zapachowych.

W czasie podróży przydatne są wkładki higieniczne, jak i chusteczki do higieny intymnej, a także jednorazowe nakładki na sedes. Pielęgnacja okolic intymnych w takim czasie wymaga zastosowania rozwiązań doraźnych, jednakże na co dzień należy ograniczyć stosowane tego typu produktów. Podobnie, jak i rezygnujemy ze zbyt częstych kąpieli, które podrażniają okolice intymne i powodują nadmierne wysuszanie śluzówki pochwy, czyniąc ją bardziej podatną na zakażenia i różnego rodzaju schorzenia.

Sprawdź też: https://www.multi-gyn.com.pl/pielegnacja-okolic-intymnych/czy-wiesz-na-czym-polega-prawidlowa-higiena-intymna/