Czy w każdej sali bankietowej jest klimatyzacja?

Czy w każdej sali bankietowej jest klimatyzacja?

21 kwietnia 2019 Wyłączono przez Karol

Wybierając salę na organizację wyjątkowej uroczystości w porze letniej, jednym z bardzo ważnych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, jest obecność klimatyzacji. W gorące dni zamknięte powierzchnie potrafią się mocno nagrzewać, co sprawia, że przebywanie w nich jest o wiele mniej komfortowe. Nawet osoby, które lubią ciepło muszą wziąć pod uwagę fakt, że we własnym domu jest ono znacznie bardziej znośne. Można zaszyć się w najbardziej zacienionym i najmniej nagrzewającym się pomieszczeniu, jednak sala bankietowa ma inną specyfikę i nikt nikomu nie zapewni alternatywnego schronienia.

Klimatyzowana sala bankietowa

W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest na szczęście coraz bardziej popularna, a jej obecność w miejscach użytku publicznego staje się powszechnie obowiązującym standardem. Nie znaczy to jednak, że jest tak zawsze. Niektóre miejsca nie mają jej na przykład ze względu na unikatowy charakter, związany z zabytkowością. Wtedy sala bankietowa nie posiada takiego udogodnienia, ze względu na brak zgody konserwatora zabytków. Tego niestety nie da się przeskoczyć, można korzystać jedynie z wentylatorów, które dają nieporównywalnie mniejszy efekt i brak realnego schłodzenia pomieszczeń.

Sprawdzenie obecności urządzenia chłodzącego

Ze względu na możliwość braku klimatyzacji z obiektywnych przyczyn zwi21ązanych z odgórnym ograniczeniem co do jej stosowania, albo także z niechęci właścicieli do modernizacji i unowocześnienia obiektów, warto zwrócić na to uwagę. Sala bankietowa bez niej będzie słabym pomysłem, zwłaszcza gdy spotkanie ma aktywny, taneczny charakter, a towarzyszyć jej będzie alkohol.

Sprawdź na stronie https://pomorska21.com/