Czy w rolkach rekreacyjnych potrzebne są szyny?

Rolki w kategorii „rekreacyjne” są przeznaczone do klasycznego rolkarstwa, o czym wszyscy wiemy. Jeździ się na takich rolkach po drogach i ścieżkach rowerowych. Rolko do jazdy rekreacyjnej powinny spełniać następujące parametry. Najważniejszym parametrem jest ich waga – powinny być lekkie, wygodne, a także z pewnością nie mniej ważne – muszą osiągnąć optymalną równowagę między lekkością a zwrotnością. Jeśli jednak parametry te nie są osiągnięte w klasycznie dostępnych modelach, można je podnieść właśnie poprzez szyny do rolek.

Jak jeszcze podrasować rolki rekreacyjne dla większych osiągów?

Istnieje szeroka gama kółek do rolek fitness, ale ogólna zasada jest taka, że koła o większej średnicy będą pracować szybciej, chyba że masz szyny do rolek – wtedy nawet te mniejsze dają radę. Oznacza to, że początkujący powinni używać raczej mniejszych kół, bez szyn. Wręcz przeciwnie, bardziej doświadczeni rolkarze, którzy nie boją się prędkości i są odpowiednio pewni siebie, mogą z łatwością jeździć na większych kołach.

A może jednak szybkościowe?

Jeśli zależy Ci na szybkości – może pomiń rekreacyjne rolki o od razu postaw na szybkościowe? Te rolki można łatwo rozpoznać. Średnica koła może wynosić nawet do 125 mm, a w porównaniu z innymi rolkami – but jest niski. W przypadku tych rolek stosuje się lekkie, wysokiej jakości materiały, które zapewniają rolkarzom podczas wyścigów niezbędny komfort i szybkość. Ten rodzaj rolek jest przeznaczony dla doświadczonych i wykwalifikowanych rolkarzy, którzy lubią szybkość i oczywiście dla zawodowców. Jeśli należysz do którejś z tych grup – warto się nad nimi zastanowić.