Dlaczego indywidualne wkładki ortopedyczne są najlepsze?

Dzieciom, które koślawią stopy i źle je stawiają, lekarze najczęściej zalecają stosowanie wkładek ortopedycznych. Dzięki nim, stopa ustawiana jest we właściwej pozycji i w połączeniu z odpowiednią dawką codziennych ćwiczeń korekcyjnych, można liczyć na szybką poprawę i zniwelowanie koślawości. Dotyczy to także dzieci cierpiących na płaskostopie poprzeczne, które zdarza się coraz częściej.

Indywidualne wkładki ortopedyczne – najlepszy wybór

Najbardziej polecane są wkładki indywidualne, które projektuje się zgodnie z pomiarami stóp małego pacjenta. Specjalista mierzy je dokładnie, jak również bada za pomocą komputera, aby uzyskać wszystkie najważniejsze punkty. Następnie, indywidualne wkładki ortopedyczne (https://fororto.pl/indywidualne-wkladki-ortopedyczne-do-butow/) wykonywane są ręcznie ze skóry naturalnej. Takie wkładki sprawdzają się znacznie lepiej od tych gotowych, które można dostać w sklepie medycznym lub ortopedycznym.

Jakie buty wybrać dla dziecka?

Kiedy dziecko ma problemy z koślawieniem stópek, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego obuwia. Zaleca się, aby buciki były przede wszystkim lekkie. Poza tym, ich podeszwa powinna być odpowiednio wyprofilowana i miękka, aby nie sprawiać maluszkowi trudności podczas stawiania pierwszych kroków. Dobrze, jeśli cholewka buta stabilizuje piętę i kostkę, aby nie pojawiało się płaskostopie. Każdy rodzic powinien w ten sposób dopasowywać pierwsze buty dla swojego maluszka, jeśli zależy mu na jego zdrowiu i komforcie. Bardzo ważną kwestią jest tez odpowiedni rozmiar obuwia.