Rośliny liściaste i iglaste ze szkółki

Iglaki i rośliny liściaste sprawdzają się kompletnie różnie w zależności od potrzeb i okoliczności. Najbardziej wskazane jest oczywiście zachowanie równowagi i mądre łączenie ze sobą zarówno jednych jak i drugich roślin, dzięki czemu teren zazieleniony będzie de facto w stanie utrzymać swój zielony kwitnący charakter przez cały rok, a nie tylko w okresie kwitnienia drzew liściastych. Dlatego szkółka drzew i krzewów ma zawsze w swojej ofercie zarówno egzemplarze wybitnie wiosenne i szybko przekwitające jak i te zielone przez cały rok, mniej i bardziej popularne iglaki.

Ogromna różnorodność iglaków

Iglaki często charakteryzowane są jako bardzo podobne do siebie, jednak w rzeczywistości dopiero profesjonalna szkółka drzew i krzewów (greengarden.com.pl) posiadająca po kilka lub nawet kilkanaście podgatunków np. jodły (balsamiczna, górska, hiszpańska, kalifornijska, kaukaska, koreańska, pospolita itp.) jest w stanie uświadomić, jak bardzo różnią się od siebie rośliny teoretycznie zaliczane do tej samej rodziny. Co natomiast jest bardzo ważne dla ich utrzymania – wymienione dla przykładu jodły różnią się nie tylko osiąganymi rozmiarami oraz wyglądem i ostatecznym kształtem, ale również sposobem hodowania i pielęgnowania. Dlatego przy bardzo trudnych warunkach globowych warto zapytać pracownika szkółki o gatunek najlepiej adaptujący się do konkretnych warunków.

Liściaste drzewa dla każdego

Ilość drzew liściastych w wielu szkółkach jest naturalnie jeszcze większa, ponieważ dla sporej części klientów najważniejsze i najpiękniejsze w całych kompozycjach ogrodowych są właśnie egzemplarze kwitnących krzewów i drzew liściastych, które są zielone od wiosny do jesieni. Każda szkółka drzew i krzewów posiada w swoim asortymencie takie wieloletnie bestsellery jak buk, dąb, bukszpan, chmiel, kalina, leszczyna, morwa, róża, tawuła i wiele innych.