Czy można leczyć hemoroidy?


Problem z żylakami odbytu, a konkretniej hemoroidami jest bardzo częsty wśród osób pracujących w pozycji siedzącej oraz cierpiących na inne dolegliwości – problemy kardiologiczne, gastryczne, zaparcia oraz inne zaburzenia doprowadzające do łatwiejszego tworzenia się hemoroidów. Hemoroidy to poszerzone sploty żylne odbytnicy, które znajdują się bezpośrednio pod śluzówką. Ich poszerzenie doprowadzić może do dyskomfortu, świądu i bólu w okolicy odbytu. Ostry zakrzep hemoroidu jest bardzo bolesny i wymagać może pilnej interwencji proktologicznej. W codziennym życiu warto zastosować takie preparaty jak Ruskorex, które eliminują dolegliwości działając znieczulająco oraz wspierające strukturę naczyń krwionośnych.

Czym jest Ruskorex?

Jest to środek przeznaczony do codziennego stosowania w łagodzeniu objawów hemoroidów/żylaków odbytu. Ma postać czopków, zawierających lek miejscowo znieczulający – tetrakainę oraz substancję o działaniu wspomagającym naczynia i ograniczającym ich przepuszczalność – ruskogeninę.Preparat Ruskorex wykazuje działanie przeciwzapalne, uszczelniające oraz przeciwobrzękowe. Preparat oparty jest na naturalnych składnikach – ruskogenina w preparacie Ruskorex pozyskiwana jest z ruszczyka kolczastego. Substancja ta poprawia tonus ścian naczyń, obkurcza niewielkie żyłki i ogranicza zastój krwi w obrębie splotów odbytniczych. Tetrakaina jest z kolei środkiem hamującym kanały sodowe w komórkach nerwowych, co powoduje zatrzymanie impulsów bólowych związanych z obecnością hemoroidów.

W jakich sytuacjach warto stosować Ruskorex?

Ruskorex idealnie sprawdzi się w przypadku świądu okolicy odbytu, stanu zapalnego błony śluzowej odbytnicy, bólu odbytu, zakrzepowego zapalenia guzków hemoroidalnych oraz jako leczenie uzupełniające po zabiegach operacyjnych guzków krwawniczych odbytu oraz przetok okołoodbytniczych.