Czy team leasing to rozwiązanie dla mojej firmy?

Czy team leasing to rozwiązanie dla mojej firmy?

30 października 2018 Wyłączono przez Karol

Zatrudnienie pracownika jest dużym zobowiązaniem dla każdej organizacji. Niezależnie od tego, czy pracownik spełnia stanowisko etatowe czy pół etatowe, istnieje duża liczba inwestycji fiskalnych i czasowych, takich jak rozmowy kwalifikacyjne, rekrutacja, szkolenia, administracja i inne, które trzeba w tym procesie uwzględnić.

W przypadku małych firm i start-upów proces zatrudniania może pomniejszyć istniejący budżet firmy. Może nawet pochłonąć cenny czas, nie powodując odpowiednich konsekwencji. Wraz z rozwojem firmy zwiększa się zapotrzebowanie firmy, a tym samym szukają dodatkowego wsparcia ze strony podmiotów, które zlecają wynajem rozwiązań.

Co to jest team leasing?

Team leasing to niejakie wynajmowanie pracowników dostosowane do bieżących potrzeb firmy. Szczególnie często praktyki te spotyka się w branży IT, gdzie większość małych i średnich firm stosuje ten proces leasingu, ponieważ wydaje się im skuteczną i realną opcją spełnienia wymagań swojej firmy.

Na co spojrzeć przed podjęciem decyzji?

Ale tak jak w przypadku każdej innej rzeczy na tym świecie, również w kwestii leasingu można znaleźć zarówno wiele korzyści, jak i wad. Najpierw zapoznaj się z korzyściami lub zaletami tego procesu, ponieważ są to w rzeczywistości główne powody, dla których wiele firm na całym świecie decyduje się na niego. Nie zapomnij jednak też spojrzeć i na wady, jakie team leasing może ze sobą nieść. Dopiero po zapoznaniu się z takimi aspektami będziesz mógł podjąć świadomą decyzję czy to jest właśnie to, czego szukasz dla swojej firmy.