Jak działa i kiedy warto postawić na leasing pracowników it?

Dzięki coraz większej popularności leasingu pracowniczego firmy zajmujące się tym tematem są w stanie zaoferować swoim klientom elastyczne rozwiązanie umożliwiające zwiększenie zatrudnienia w branży IT i inżynieryjnej bez obciążania administracyjnego.

Jak działa leasing pracowników it?

Odpowiednie agencję specjalizujące się w leasingu pracowników realizują rekrutację nowych talentów w branży IT i inżynieryjnej, dzięki czemu właściciele firm szukający pomocy z nowymi technologiami mogą zapomnieć o problemach związanych z nimi oraz sami nie muszą się zajmować zatrudnieniem dodatkowej siły roboczej. Taka agencja przejmuje kosztowne i czasochłonne formalności związane z kontraktowaniem pracowników na siebie, tym samym dając możliwość dodania doświadczonego pracownika do zespołu danej firmy – tak długo, jak tylko będzie to potrzebne.

Ta sama agencja jest odpowiedzialna za zarządzanie zasobami ludzkimi jako ich legalny pracodawca, a dzierżawiony pracownik pracujący dla danej firmy jest opłacany również z ramienia agencji. Tym samym firma oferująca leasing pracowników it sama dba nie tylko o wynagrodzenie, ale świadczenia i ubezpieczenie, a także wypowiedzenie dla nich. Firmie, która korzysta z tej usługi zwykle wysyła się fakturę miesięczną w zależności od liczby godzin przepracowanych przez dzierżawionego pracownika.

Nie wiesz czy leasing pracowników it jest dla Ciebie?

Zastanów się czy musisz przetestować potencjalnego pracownika przez kilka miesięcy, a może szukasz dodatkowego pracownika na pewien okres czasu? Team leasing to elastyczne rozwiązanie które w takim przypadku będzie dla Ciebie idealne.