Folia antykorozyjna – nowoczesny sposób na ochronę przed korozją

Folia antykorozyjna – nowoczesny sposób na ochronę przed korozją

1 czerwca 2022 Wyłączono przez Karol

Korodowanie to reakcja chemiczna, która zachodzi powoli, ale nieodwracalnie niszczy elementy metalowe i stalowe. Firmy, które w swojej ofercie mają produkty wykonane właśnie z tych materiałów muszą dbać o to, aby korozja nie zniszczyła ich na żadnym etapie – od momentu produkcji, poprzez magazynowanie i transport. Tylko właściwa ochrona jest w stanie sprawić, że towary pozostaną w stanie nienaruszonym i będą nadawały się do sprzedaży. Na rynku oferuje się różne produkty, które mają zapobiegać korozji i chronić metalowe elementy przed tą reakcją. Na który z nich najlepiej się zdecydować? Czy któreś są bardziej skutecznie od innych? Zapraszamy do zapoznania się z naszym opracowaniem.

Jakie są najpopularniejsze metody walki z korozją?

Jeśli chcemy uniknąć korodowania metalowych i stalowych elementów, zdecydowanie powinniśmy je odpowiednio zabezpieczać na każdym etapie, również podczas transportu, czy przechowywania na magazynie. Na rynku dostępne są różnego rodzaju środki na korozję od papierów, poprzez środki z linii Tectyl, emitery vci, czy preparaty do usuwania powstałej już korozji. Ciekawym rozwiązaniem jest też coraz bardziej popularna folia antykorozyjna vci. Ważne, aby dopasować rodzaj stosowanego rozwiązania do charakteru działalności oraz chronionych elementów. Warto skorzystać z porady fachowca, który na pewno chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem i podpowie, jaki rodzaj środka ochronnego wybrać.

Folia antykorozyjna vci – jak działa?

Folia antykorozyjna to produkt wykonany z polietylenu, który chroni przed procesem korozji metale w trakcie ich pakowania, transportu, czy magazynowania. Vci ulatnia się z folii i następnie rozprzestrzenia wewnątrz opakowania, dzięki czemu powstaje warstwa ochronna na danym elemencie, która jest całkowicie niewidoczna. Folia jest zgrzewalna, co umożliwia szybkie i wygodne zamknięcie opakowania i zabezpieczenie elementu metalowego. Folia vci i jest wyjątkowo wytrzymała, odporna na rozerwania i elastyczna, co bardzo ułatwia jej użytkowanie.