Na co zwrócić uwagę wybierając dom dla seniora?

Na co zwrócić uwagę wybierając dom dla seniora?

1 czerwca 2022 Wyłączono przez Karol

Wielu seniorów narzeka na swoją samotność. Nawet osoby mieszkające w tym samym mieście, co inni członkowie rodziny, bardzo często całe dnie spędzają same. Samotne mieszkanie jest jeszcze trudniejsze, jeśli pojawiają się problemy ze zdrowiem lub luki w pamięci. Jednym z rozwiązań takiej sytuacji może być specjalistyczna placówka, która zajmuje się opieką nad seniorami. Domy seniora cieszą się dziś coraz większą popularnością w Polsce i w innych krajach. Można w nich bowiem liczyć na bardzo dogodne warunki i szereg usług, a przede wszystkim – na towarzystwo innych osób. Seniorzy miło spędzają wspólnie czas, aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach, a jednocześnie znajdują się pod stałą opieką specjalistów i mogą liczyć na fachowo dobraną dietę, która spełnia ich wszystkie wymagania i potrzeby.

Co oferują domy opieki dla osób starszych?

 

Każdy dom seniora, który działa prywatnie, prezentuje swoją własną ofertę. Cena pobytu w takim miejscu może być uzależniona na przykład od standardu, ilości osób zamieszkujących jeden pokój, oferowanych zajęć i terapii, opieki medycznej, dostępnego wyżywienia. Specjalistyczne placówki oferują często usługi na najwyższym poziomie. Decydując się na najlepszy pakiet, trzeba się jednak liczyć z wysokimi kosztami pobytu. Niektórzy seniorzy wolą jednak zamieszkać w miejscu na poziomie, pozbywając się jednocześnie dotychczasowego miejsca zamieszkania. Jednym z takich miejsc jest Dom Seniora Anna.

Domy seniora – jak wybrać najlepszą placówkę?

 

Pierwszym krokiem, jaki należy uczynić, jest dokładne zapoznanie się z ofertami, które dostępne są na rynku. Większość osób wybiera placówki lokalne, ponieważ rodzina może odwiedzać je częściej, a oni sami również nie mają kłopotu z takimi odwiedzinami. Kolejną kwestią jest oczywiście standard mieszkania. Zdecydowanie warto wybrać pokój jednoosobowy, który zapewnia intymność i dogodne warunki. Ważne jest również to, co dane miejsce ma do zaoferowania. Im więcej aktywności do wyboru, tym lepiej. Osoby starsze nie mają bowiem problemu z zagospodarowaniem sobie czasu wolnego.