Zatrudnienie – nieodzowna pomoc agencji rekrutacyjnych

Zatrudnienie – nieodzowna pomoc agencji rekrutacyjnych

1 czerwca 2022 Wyłączono przez Karol

Czasy, w których człowiek całkowicie sam mógł poszukiwać pracy na rynku i z pomocą Internetu na pewno uzyskałby dostęp do wszystkich możliwych ofert – minęły. Chociaż oczywiście sieć nadal stanowi najbardziej podstawowe i wszechstronne miejsce do poszukiwania pracy lub pracownika, to agencje i pośrednicy pracy odgrywają coraz większą rolę w parowaniu ze sobą firm i kandydatów na pracowników. Istotne jest to, że każda dobra agencja rekrutacyjna w Gdańsku czy warszawie najpierw bardzo dobrze poznaje potrzeby i preferencje pracodawcy na danym stanowisku pracy, a później bardzo dokładnie filtrują rynek zarówno bezrobotnych jak i zatrudnionych już pracowników. W ten sposób szukają bardzo konkretnych osób – o profilu zawodowym czy edukacyjnym oraz doświadczeniu idealnie dopasowanym do potrzeb nowego zakładu pracy.

Agencja rekrutacyjna w Gdańsku stworzy profil kandydata

Przygotowanie bardzo dokładnego profilu kandydata na pracownika jest bardzo ważnym elementem prowadzenia obsługi przez agencję czy pośrednika pracy. Nie wystarczy uzyskać samych informacji o zdobytym wykształceniu czy ukończonych kursach praktycznych, jak w klasycznym CV. Aby prawidłowo dopasować pracownika do stanowiska pracy i dać tym samym optymalnego kandydata dla poszukującego przedsiębiorstwa – trzeba poznać także naturalne predyspozycje mentalne i osobowościowe pracownika. Nierzadko zdarza się, że dana agencja rekrutacyjna prowadzi danego pracownika przez wiele lat, zmieniając mu sezono lub rzadziej miejsce zatrudnienia – poznając dogłębnie jego profil osobowościowy i predyspozycje do pracy w organizacji.

Pomoc agencji w obsłudze kadrowej

Bardzo często agencja rekrutująca pracowników dla danego sektora lub konkretnego pracodawcy, świadczą nie tylko pomoc w zakresie samego poszukiwania kandydatów na pracowników. Nierzadko gwarantują one także podstawową obsługę od strony formalnej – chociażby przygotowanie umów zatrudnienia czy oferują późniejsze rozliczenie czasu pracy pracownika i odprowadzanie za niego składek zdrowotnych, podatków itp. Daje to spore wsparcie dla osób poszukujących pracy i próbujących odnaleźć się w nowym miejscu zatrudnienia.